Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за полнење капсули HMR-9

7153

989355
 • Автоматска машина за полнење капсули
 • Пополнување на капсула
 • Автоматска машина за полнење капсули
 • Пополнување на капсула

Популарни пребарувања

46%

Прилагодување на опрема за капсули во производството

31%

Производители и купувачи на автоматски капсулатори

триесет%

Нови методи на капсулација на прашоци во производството во Русија

15%

Активна продажба на тврди желатински капсули, деловни идеи

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за полнење капсули HMR-9

Автоматската машина за полнење на капсули HMR-9 е дизајнирана да пополни капсули со прав или гранули и е погодна за средни и мали фармацевтски фабрики, болници, лаборатории, итн. на менување опрема и електронски автоматски бројач. Опремата автоматски врши поставување на капсули, одвојување, полнење, кршење, итн. Машината е лесна за ракување и обезбедува точна доза на полнење со капсули. Опремата е изработена од не'рѓосувачки челик.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 15.660 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за полнење капсули HMR-9

 • Означено како: Екапсулација Капсули Капсулатор Каталог на опрема Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

46%

Прилагодување на опрема за капсули во производството

31%

Производители и купувачи на автоматски капсулатори

триесет%

Нови методи на капсулација на прашоци во производството во Русија

15%

Активна продажба на тврди желатински капсули, деловни идеи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за полнење на капсули "HMR-9"
Големина на капсула: 00-5 и А-Е
Извор на енергија: 380V, 50HZ, 2,1 KW
Вакуум пумпа: XD-040 (40 m3 / час)
Моќност на пумпата за воздух: 0,1 m3 / min
Ниво на бучава: d 60 dB (A)
Димензии: 1200 × 700 × 1600 мм
Големина на пакетот: 1800 × 800 × 1810 мм
Тежина: 330 кг
Тежина на испорака: 500 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за полнење капсули HMR-9.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за полнење на капсули може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Напишете ни порака

Јас, , ,

hmr-9 машина за автоматско полнење на капсули.

Мои детали за контакт:


Коментар: