Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Машина за полнење со капсула со тврд желатин во прав / Полу-автоматска машина за полнење на капсули ZHM-1

Полу-автоматска машина за полнење на капсули ZHM-1

7154

989357
 • Полу-автоматска машина за полнење на капсули
 • Полу-автоматска машина за полнење на капсули
 • Полу-автоматска машина за полнење на капсули
 • Пополнување на капсула
 • Полу-автоматска машина за полнење на капсули
 • Полу-автоматска машина за полнење на капсули
 • Полу-автоматска машина за полнење на капсули
 • Пополнување на капсула

Популарни пребарувања

15%

Каде е профитабилно да се купи фармацевтска опрема?

25%

Купете капсулатор во Минск

44%

Видео преглед на полуавтоматски капсулатор

50%

Упатства за употреба на капсулаторот

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Машина за полнење со капсула со тврд желатин во прав / Полу-автоматска машина за полнење на капсули ZHM-1

Полу-автоматска машина за полнење на капсули ZHM-1

Полу-автоматската машина за полнење на капсули ZHM-1 е еден вид нова фармацевтска опрема за пакување. Иновативна конструкција и дизајн, вклучително и електрични уреди за општо следење на состојбата на машината, автоматски мерач. Брзо поставување, автоматско поставување на капсули, раздвојување, полнење и купење на пополнети капсули. Замена на мануелна работа, леснотија на одржување, зголемена ефикасност во производството, точно полнење и хигиена на процесот. Сите делови на опремата и вакуумската пумпа се комбинираат во едно куќиште. Соодносот на пополнување на капсулата за квалитет надминува 97%. Пополнувањето на капсулата и хранењето во прав се изведува со употреба на пропелер и ротирачка маса со прилагодлива фреквенција на брзина. По прилагодувањето, опремата може да започне автоматски. Ниски побарувања за капсули, голема применливост на разни видови капсули. Заменет традиционален менувач. Компактна конфигурација, леснотија на работа и одржување.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 14.796 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Полу-автоматска машина за полнење на капсули ZHM-1

 • Означено како: Екапсулација Капсули Капсулатор Каталог на опрема Производство на капсули Капсули со тврд желатин Фармацевтска машина Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

15%

Каде е профитабилно да се купи фармацевтска опрема?

25%

Купете капсулатор во Минск

44%

Видео преглед на полуавтоматски капсулатор

50%

Упатства за употреба на капсулаторот

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА НА ОБРАЗОВАНИЕ НА КАПСУЛАЦИЈА.
На сите наши клиенти кои ја купиле опремата, даваме литература за основите на капсулацијата на прашоци. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД СО КАПСУЛИ.
Имаме широк спектар на додатоци за производство на капсули. На барање на клиентот, ќе избереме модел на опрема за капсули, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари со лого за капсули, опрема за полнење и пакување за капсули со желатин.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски капсулатори и се занимаваме со снабдување со резервни делови за кој било модел на капсула машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Полу-автоматска машина за полнење на капсули "ZHM-1"
Продуктивност: 20,000 капсули / час
Големина на капсула: # 00,0,1,2,3,4
Напон: 220V, 50Hz или 110V, 60 Hz
Моќност: 2,21 KW
Димензии: 1290 × 685 × 1600 mm
Големина на пакетот: 1300x700x1700 mm
Тежина: 350 кг
Тежина на испорака: 480 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на полу-автоматска машина за полнење капсули ZHM-1.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Полу-автоматска машина за полнење на капсули може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Напишете ни порака

Јас, , ,

zhm-1 полуавтоматска машина за полнење на капсули.

Мои детали за контакт:


Коментар: