Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / ZXP-LTA автоматска машина за обележување на голема брзина

ZXP-LTA автоматска машина за обележување на голема брзина

7143

989223
 • Автоматска машина за обележување со голема брзина
 • Шише со етикета
 • Автоматска машина за обележување со голема брзина
 • Шише со етикета

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете машини за продажба на етикети

13%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтини етикети со лепило во Москва

14%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Опрема за обележување шишиња на шишиња со ампула / ZXP-LTA автоматска машина за обележување на голема брзина

ZXP-LTA автоматска машина за обележување на голема брзина

Автоматска брза машина за етикетирање ZXP-LTA, модерен модел на слична опрема, (автоматски проверува и заменува етикети, проверува шишиња) се користи за етикетирање на директно цилиндрични цевки и пластични шишиња. Оваа опрема е идеална за аптеки, храна и хемиска индустрија за етикетирање без етикети за сушење. Машината има мала големина, лесна за ракување и одржување. Може да биде вклучена со друга опрема во производната линија. Автоматското запирање и печатење со запирање се контролира со компјутерски поставки и се контролира со фотоволтаичен систем. Автоматски резултат и приказ на статусот. Автоматски престанете со испорака на етикетата во отсуство на контејнери, етикети или оштетување на лентата за етикета. Автоматско усогласување на етикетата, автоматско печатење на број на серии користејќи врело печатење со фонт со висока дефиниција Наменето да ги исполни барањата за ГМП.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 19.062 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: ZXP-LTA автоматска машина за обележување на голема брзина

 • Означено како: Каталог на опрема Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска опрема Вијали Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

37%

Пронајдете машини за продажба на етикети

13%

Етикетирање во современ фармацевтски производство

36%

Купете ефтини етикети со лепило во Москва

14%

Како да организирате бизнис за етикетирање?

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска машина за обележување со голема брзина „ZXP-LTA“
Продуктивност (за директно шише):
Дијаметар на шише Φ12-22 mm 200-250 шишиња / мин
Дијаметар на шише Φ14-22 mm 200 шишиња / мин
Дијаметар на шише Φ25-35 mm 200 шишиња / мин
Дијаметар на шише Φ35-56 мм 150 шишиња / мин
Дијаметар на шише Φ56-100 мм 100 шишиња / мин
Големина на етикетата:
Максимална големина на една налепница: 100 × 50 mm
Максимален надворешен дијаметар на садот: Φ350 mm
Централна дупка за контејнери: Φ75 mm
Сооднос на етикетирање на квалитетот: ≥ 99%
Напон: 220V, 50HZ
Моќност: 0,55 KW
Димензии: 1270 × 935 × 1120 mm
Големина на пакетот: 1300x1000x1200 mm
Тежина: 180 кг
Тежина на испорака: 230 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете автоматска машина за обележување на брзина ZXP-LTA.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за етикетирање со голема брзина може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Напишете ни порака

Јас, , ,

zxp-lta автоматска машина за етикетирање со голема брзина.

Мои детали за контакт:


Коментар: