Се препорачува сигурна услуга

SJP-35 машина за длабоко формирање на блистер

7143

989243
 • Машина за длабоко формирање на блистер
 • Амбала пакување
 • Амбалажа со пилули
 • Машина за длабоко формирање на блистер
 • Амбала пакување
 • Амбалажа со пилули

Популарни пребарувања

47%

Бизнис со крем за порции во Русија и ЗНД

32%

Технологии и опрема за производство на поритиран џем

44%

Како да започнете бизнис со блистер со мед?

37%

Активна продажба на нафтени плускавци, деловни идеи

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

SJP-35 машина за длабоко формирање на блистер

Модуларен по структура, SJP-35 машината за длабоко формирање на блистер е надграден модел на слична опрема со контролер PLC и фотоелектронски детектор за откривање на исчезнат производ. Погодно е за пакување алуминиум / пластика и хартија / пластични производи, како што се разни големи таблети, орални течности, лекови, храна, батерии, итн. Опремата формира пластични ќелии, давајќи им форма на спакуван производ (ампули, шишиња, цевки итн.) Машината може да биде опремена со автоматски уреди за вчитување и печатење на ампули, а исто така, на барање на корисникот, должината на работната површина може да се зголеми за околу 1 метар. Може да биде поврзана со опрема за картонирање за да се создаде производна линија.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: SJP-35 машина за длабоко формирање на блистер

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

47%

Бизнис со крем за порции во Русија и ЗНД

32%

Технологии и опрема за производство на поритиран џем

44%

Како да започнете бизнис со блистер со мед?

37%

Активна продажба на нафтени плускавци, деловни идеи

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Длабоко формирање блистер машина „SJP-35“
Продуктивност: 10-35 пати / мин., 2 ml ампула 10 парчиња / чинија, 2 плочи / време, 3000 парчиња / час
Воздушен компресор: ≥ 0,5 м3 / мин
Област и длабочина на формирање: 40340 × 150 (170) × 35 mm
Опсег на прилагодување на патувањето: 40-160 mm за специјални машини ≤ 180 mm
ПВЦ: ширина ≤350 mm, дебелина: 0,2-0,6 мм
Моќност: 380V 50 Hz (220V 60 Hz)
Бруто моќност: 6,8 KW
Димензии (L × W × H): 3500 × 650 × 1560 mm
Големина на пакетот: 2920 × 830 × 1800 mm
Големина на одделни кутии: 1460 × 830 × 1800 mm 2 парчиња
Тежина: 1800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите кои ќе ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете SJP-35 машина за длабоко формирање на блистер.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Машината за блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

 

Прегледи на клиенти (6)

Напишете ни порака

Јас, , ,

sjp-35 машина за длабоко формирање на блистер.

Мои детали за контакт:


Коментар: