Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување блистер ZXM-252D

7139

989212
 • Автоматска машина за пакување блистер
 • Пакет на блистер
 • Автоматска машина за пакување блистер
 • Пакет на блистер

Популарни пребарувања

66%

Бизнис со блистер на таблети во Русија и ЗНД

51%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

72%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

44%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтската опрема

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување блистер ZXM-252D

Автоматска машина за пакување блистер ZXM-252D со поддршка за формирање ролна на филмови и систем за автоматско одвртување. Систем за загревање на дискот. Станица за обликување на компримиран воздух. Уред за полнење (автоматски или рачен). Поддршка за серпентина од фолија со систем за автоматско одвртување. Водечки шини. Запечатување и запечатување на станицата. Станица за кодирање (по избор). Станица за перфорација. Уред за ликвидација на отпадот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 36.180 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување блистер ZXM-252D

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за блистер Плускавци Каталог на опрема Блистер производство Пакет на блистер Машина за пакување Опрема за пакување Фармацевтска опрема Опрема за полнење

Популарни пребарувања

66%

Бизнис со блистер на таблети во Русија и ЗНД

51%

Осврти од сопствениците на машини за блистер

72%

Детален опис на процесот на пакување на блистер

44%

Прегледи од вистински луѓе за работата на фармацевтската опрема

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПРОДАDБА НА БЛИСТЕРИ.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на таблетите за пакување и капсулите со желатин во плускавци, како и употребата на материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА БЛИСЕРСКИ ЦЕЛИ.
Имаме голем асортиман на автоматска опрема во блистер за пакување таблети и капсули во плускавци. На барање на клиентот, ние ќе го избереме оптималниот модел на опрема според бројот на ќелии и формата на готовиот пакет.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за блистер и сме ангажирани во набавка на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување блистер "ZXM-252D"
Макс. брзина, обликување: 50 циклуси / мин
Материјал за обликување: ПВЦ / ПВДЦ, ПЕТ
Материјал за обложување: ПТП фолија, хартија за дијализа, итн.
Големина на блистер: Ширина: 250мм, Должина: 30 ~ 120мм
Длабочина: 18 мм, 20 мм (дополнителни 20 мм)
Макс. брзина: 200 плускавци / мин
Моќност: 5,7KW, 380V, 50 Hz
Воздушен компресор: ≥ 0,22 m3 / min 0,5 ~ 0,7 MPa
Димензии: 2300x950x2000 mm
Големина на пакување: 2400x1000x2100 mm
Тежина: 1600 кг
Тежина на испорака: 1700 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматска машина за пакување на пакувања ZXM-252D.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматска машина за пакување со блистер може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (3)

Напишете ни порака

Јас, , ,

машина за автоматско пакување блистер zxm-252d.

Мои детали за контакт:






Коментар: