Се препорачува сигурна услуга

Притиснете го ротациониот таблет GGB-1

7209

989879
 • Притиснете го ротациониот таблет
 • Таблета за притискање на таблети
 • Притиснете го ротациониот таблет
 • Таблета за притискање на таблети

Популарни пребарувања

триесет%

Гледајте бесплатно видео за работата на ротирачкото преса за таблети

50%

Како да се инвестира во производство на пилули?

40%

Производители на таблети

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети во Украина

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Притиснете го ротациониот таблет GGB-1

Ротирачкото преса за таблети ГББ-1 е минијатурен печат дизајниран за мало производство во лабораториите на институтите, колеџите, истражувачките центри и болниците. Високи перформанси. Висок квалитет. Кадрави апчиња. Во согласност со GMP стандардот. Двоен работно коло за присилно снабдување со прав. Пред-притискање и главно притискање. Сигурен, безбеден систем за заштита на заптивки и прашина. Деталите за случајот и контакт се изработени од не'рѓосувачки челик. Лесна замена на делови, леснотија на работа и одржување. Одлична видливост на процесите преку изолационите прозорци на куќиштето.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 52.920 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Притиснете го ротациониот таблет GGB-1

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Гледајте бесплатно видео за работата на ротирачкото преса за таблети

50%

Како да се инвестира во производство на пилули?

40%

Производители на таблети

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети во Украина

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки таблет-печат "GGB-1"
Тип на алатки: EU / TSM / ISO D
Број на станици: 10
Продуктивност: 21,000 таблети / час
Максимален дијаметар на таблети: 22 mm
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Макс. главна сила на компресија: 60 ​​KN
Макс. прелиминарна сила на компресија: 10 KN
Напон: 3AC, 220 ~ 460V, 50/60 Hz
Моќност: 1,6 KW
Големина на пакет: 1000 × 800 × 2050 мм
Тежина: 700 кг
Тежина на испорака: 800 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиенти за да ви забрзаат задачата за избор на ротационен печат за GGB-1.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротирачкото преса за таблети може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Напишете ни порака

Јас, , ,

ggb-1 ротирачки преса за таблети.

Мои детали за контакт:


Коментар: