Се препорачува сигурна услуга

Прес-таблет со единечен удар-табли UNIQ-25

7208

989843 година
 • Притиснете за таблети со единечен удар
 • Компресија на таблети
 • Притиснете за таблети со единечен удар
 • Компресија на таблети

Популарни пребарувања

40%

Опции за производство Преси за таблети со еден удар

37%

Како да започнете бизнис со производство на таблети во Белорусија?

триесет%

Упатства за инсталирање на едно притиснување на таблетите за таблети

25%

Купете единечен таблет преса во Русија

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Прес-таблет со единечен удар-табли UNIQ-25

Прес-таблетите UNIQ-25 со еден удар ги вклучува сите модерни, успешно развивачки технологии. Тој е најдобриот избор за фармацевтски лаборатории и други индустрии за континуирано автоматско притискање на прав и гранули. Високата употреба на материјали, разумна структура, удобно управување, мала големина, длабочина на полнење на материјалот и дебелината на таблетите лесно може да се менуваат по потреба. Сите функционални индикатори на современото ниво на машината и целосна усогласеност со GMP стандардот. Компонентите што се користат во процесот на развој од голем број иновативни проекти овозможуваат побезбеден производствен процес и стандардизација.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 13.230 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Прес-таблет со единечен удар-табли UNIQ-25

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Опции за производство Преси за таблети со еден удар

37%

Како да започнете бизнис со производство на таблети во Белорусија?

триесет%

Упатства за инсталирање на едно притиснување на таблетите за таблети

25%

Купете единечен таблет преса во Русија

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Печатница со единечен удар „UNIQ-25“
Продуктивност: 3.600 парчиња / час
Максимален притисок: 50 kN (Килонвотон)
Максималниот дијаметар на таблетите: 25 мм
Максимална длабочина на полнење: 20 mm
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Моќност: 220V, 50Hz 1,5 kw
Димензии: 550х600х900 мм
Гарцер со пакување: 570 × 620 × 920 mm
Тежина: 200 кг
Тежина на испорака: 250 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки на клиентите да ви помогнат да ја забрзате вашата задача да изберете UNIQ-25 печат таблет со еден удар.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Едно печатче таблета може да биде или независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Напишете ни порака

Јас, , ,

печатница со единечна таблета uniq-25.

Мои детали за контакт:


Коментар: