Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Автоматски преси за таблетирање на фармацевтски прашоци и сол / Ротирачки таблета притиснете за таблети со два тон и прстен LP-SH-37A

Ротирачки таблета притиснете за таблети со два тон и прстен LP-SH-37A

7211

989861
 • Ротационен таблет за таблети со два тон и прстен
 • Таблети со два тон и прстен
 • Ротационен таблет за таблети со два тон и прстен
 • Таблети со два тон и прстен

Популарни пребарувања

40%

Ротационен таблет за таблети со два тон и прстен

триесет%

Купете ротирачки таблети за таблети со два тон и прстен

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети во Моксва

40%

Добавувачи на опрема за таблети

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Автоматски преси за таблетирање на фармацевтски прашоци и сол / Ротирачки таблета притиснете за таблети со два тон и прстен LP-SH-37A

Ротирачки таблета притиснете за таблети со два тон и прстен LP-SH-37A

Ротационата преса за таблети за таблети со две бои и прстен LP-SH-37A е нова генерација на производ - автоматско двокатно притискање таблети за компресија на таблети е широко користено во индустрии, како што се фармацевтски, храна и хемикалии за пресување на најголемиот дел материјали во таблети од која било форма. Таблетпрес е произведен во согласност со GMP стандардот, затвореното куќиште, табелата за притискање и внатрешната површина на комората за печење се изработени од нетоксичен, полиран не'рѓосувачки челик отпорен на абење. Машината има значително поголема моќност и припрема и е стабилна во функција дури и со тешко компресирани прав. Системот за печат има уред за заштита од преоптоварување што автоматски ја запира машината и дава светлосен сигнал. Фреквентниот конвертор ја регулира работата на моторот, брзината е лесна за контрола, точно и правилно корегирање со помош на контролната единица, тастатурата на допир и приказ. Според посебната потреба на потрошувачите, функцијата на комуникациската мрежа е адресирање и пренесување на релевантни податоци, управување со моќ и перформанси на опрема. Централизиран систем за подмачкување на печатот обезбедува сигурна подмачкување на секоја област благодарение на интелигентната пумпа за подмачкување. Системот за пренос е обезбеден со опрема за црви, која се наоѓа во главниот дел на телото и е независен дел од печатот. Заштитена е од загадување и е целосно подмачкана така што бучавата и триењето значително се намалуваат. Патентираниот дизајн на држачите за удари ви овозможува да ги прераскажете и конфигурирате лесно и удобно.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 37.800 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: Кина

Модел: Ротирачки таблета притиснете за таблети со два тон и прстен LP-SH-37A

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Опрема од Кина Притиснете го ротациониот таблет Прес таблет Таблетпрес Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

40%

Ротационен таблет за таблети со два тон и прстен

триесет%

Купете ротирачки таблети за таблети со два тон и прстен

триесет%

Купете ротирачки преса за таблети во Моксва

40%

Добавувачи на опрема за таблети

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКУВА OFЕ НА ТЕХНОЛОГИЈА НА ПРИСТАП.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на компресијата на таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за таблети.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на посветувач на таблети, вакуумски систем за напојување во прав во канти за печат, гранулатори, миксери во прав, опрема за примена на школки на таблети, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) ПРОИЗВОД НА ПАНШИ И МАТРИКС.
На постојана основа, ние произведуваме алатки за печатување за ротирачки таблети во сопствено производство, поставуваме нарачки во слични погони во Индија, Кина и САД.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производителите на преси за таблети и снабдуваме резервни делови за кој било модел на ротациони преси за таблети купени во нашата компанија.

Спецификации

Ротирачки преса за таблети за таблети со два тон и прстен „LP-SH-37A“
Број на калапи: 37 комплети
Максимален притисок: 100 kN (Килонвотон)
Максимален дијаметар на таблети: Φ 14 мм
Максимална длабочина на полнење: 17 мм
Максимална дебелина на таблетите: 8 mm
Ротациона брзина: 5 ~ 25 врт / мин
Максимална продуктивност: 55,000 таблети / час
Моќност: 5,5 KW
Површина на покриеност: 1100 × 940 mm
Висина со бункер: 1740 мм
Висина без бункер: 1500 мм
Тежина: 1800 KG

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на ротирачки преса за таблети за таблети со два тон и прстен LP-SH-37A.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Ротационото преси за таблети за таблети со два тон и прстен може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (5)

Напишете ни порака

Јас, , ,

ротирачки таблети за таблети со два тон и прстен lp-sh-37a.

Мои детали за контакт:


Коментар: