Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема со прегледи / Автоматски принтери за печатење таблети и капсули / Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули ALP-01

Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули ALP-01

7148

989260
 • Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули
 • Печатење на таблети
 • Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули
 • Печатење на таблети

Популарни пребарувања

28%

Купете ефтини логоа на таблети во Москва

26%

Технологии и опрема за производство на лого на капсули

24%

Како да започнете бизнис за џвакање?

22%

Купете бизнис со чоколади со кикиритки подготвени

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема со прегледи / Автоматски принтери за печатење таблети и капсули / Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули ALP-01

Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули ALP-01

Автоматскиот печатач ALP-01 за печатење на таблети и капсули е дизајниран да печати карактери на празни или полни капсули и таблети со која било големина и форма. Тој е компактен во структура и лесен за употреба. Печатењето може да се направи во една боја од една страна или во две бои од две страни. Печатачот е контролиран од еден панел и е лесен за употреба што еден оператор може да започне неколку процеси истовремено. Квалитетот на печатење по ниска цена е многу висок. Изглед, трговските марки го зголемуваат квалитетот на вашите производи. Целокупната содржина може да биде целосно отпечатена на производот користејќи го нашиот единствен систем за печатење според барањата и нарачките на клиентите. Дизајнот на отстранливи делови го олеснува заменувањето нив за да извршат друга функција. Печатачот произведува висококвалитетно печатење од една или две страни (двостран печатач мора да биде специјално прилагоден за нарачката). Шаблоните и целата содржина на печатење може лесно да се променат со замена на вратилото на intaglio.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11,016 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули ALP-01

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Грав од желе Машини за панирање Патен котел Капсули Каталог на опрема Лого на капсулата Опрема од Кина Апчиња Капсули со тврд желатин Термички печатач Фармацевтска опрема Капсули со желатин за шиење

Популарни пребарувања

28%

Купете ефтини логоа на таблети во Москва

26%

Технологии и опрема за производство на лого на капсули

24%

Како да започнете бизнис за џвакање?

22%

Купете бизнис со чоколади со кикиритки подготвени

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ОБУКА ЗА ПРИМЕНА НА ЛОГОС НА ТАБЕЛИТЕ И JЕВЕРИЈАТА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, даваме литература за основите на обложување на таблетите и таблетите. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети и гуми за џвакање и ореви во лушпи од чоколади. На барање на клиентот, ние ќе избереме модел на опрема за обложување на таблети и драгетски облоги, системи за прскање за таблети и логоа со бои за храна.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски печатари за таблети, дражеи и гуми за џвакање. Ние сме ангажирани во снабдување на резервни делови за кој било модел на таква опрема купена во нашата компанија.

Спецификации

Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули "ALP-01"
Таблета (од една или две страни)
Дијаметар од 3 мм до 80.000 парчиња / час
6 mm дијаметар до 50.000 парчиња / час
со дијаметар од 12 mm до 40 000 парчиња / час
каква било форма до 40.000 парчиња / час
Капсула со тврд желатин
од бр.5 до бр.00 до 40.000 единици / час
Мека капсула со мека желатин
каква било форма до 40.000 парчиња / час
Моќност: 220V, 50Hz, 0,25KW
Компресиран воздух 40 бари со континуиран стандарден проток на чист сув воздух: 270 kPa на 0,0005 m3
Димензии: 610х910х640 мм
Големина на пакет: 980x680x710 mm
Тежина: 105 кг
Тежина на испорака: 160 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите да помогнат во забрзување на решението за вашиот проблем при избор на автоматски печатач за печатење на таблети и капсули ALP-01.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматски печатач за печатење на таблети и капсули може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Прегледи на клиенти (6)

Напишете ни порака

Јас, , ,

автоматски печатач за печатење таблети и капсули алп-01.

Мои детали за контакт:


Коментар: