Се препорачува сигурна услуга

Колектор на прав и таблета со голема брзина STD-010A

7200

989771
 • Собирач на прашина со таблети со голема брзина
 • Чисти апчиња
 • Собирач на прашина со таблети со голема брзина
 • Чисти апчиња

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на таблети Прашина во Белорусија

35%

Која е најдобрата опрема што треба да се купи за таблети што се применуваат

триесет%

Да се ​​купи доплата на таблети во ЗНД

35%

Поставување полирач за таблети во производство

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Колектор на прав и таблета со голема брзина STD-010A

Колекторот за прашина во таблета со голема брзина STD-010A го користи принципот на чистење на компримиран воздух, центрифугално прицврстување, делумување на ролери и вакуирање на вакуум за чистење на прав што се придржува на површината на таблетите и брусите на рабовите, правејќи ја површината на таблетот мазна и рабовите дури и Се користи за голема брзина на прилагодување на сите типови таблети, особено големи таблети и врежани таблети. Овој модел може директно да се поврзе со кој било вид на преси за таблети со голема брзина. Изводникот е изработен од 304 не'рѓосувачки челик и е целосно компатибилен со GMP. Компримираниот воздух дува прашина од образецот за гравирање и површината на таблетот на кратко растојание. Центрифугалното посветување ефикасно ги чисти таблетите. Нежните дебагирање на ролерот ги штитат рабовите на таблетот. Статичката електрична енергија на површината на таблетата / капсулата може да се избегне со полирање без четки. Долгите оддалечувања и дебагирачки растојанија се изведуваат синхроно. Висока продуктивност и висока ефикасност вклучуваат поголема обработка на големи таблети, врежани таблети и врежани таблети. Одржувањето и чистењето е лесно и практично, поради брзото расклопување на структурата. Влезот и излезот на таблетот може да се прилагодат на сите услови за работа. Непростојниот погонски мотор ви овозможува постојано да ја прилагодувате брзината на барабанот за сортирање.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 6.253 американски долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Колектор на прав и таблета со голема брзина STD-010A

 • Означено како: Каталог на опрема Квалитет на таблета Давач на таблети Опрема од Кина Полери за таблети Производство на лекови Апчиња Таблета машина Прес-таблет Фармацевтска машина Фармацевтска опрема

Популарни пребарувања

триесет%

Добавувачи на таблети Прашина во Белорусија

35%

Која е најдобрата опрема што треба да се купи за таблети што се применуваат

триесет%

Да се ​​купи доплата на таблети во ЗНД

35%

Поставување полирач за таблети во производство

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Гледајте видео на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНА ТАБЕЛНА ТЕХНОЛОГИЈА.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основите на прашоците за таблети. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на користена опрема за капсули.
2) КОМПЛЕТНИ ПРОИЗВОД НА ТАБЕЛИ.
Имаме голем асортиман на дополнителна опрема за производство на таблети. На барање на клиентот, ќе избереме модел на преси за таблети, гранулатори, миксери во прав, опрема за отстранување на прашина и полирање на капсули, печатари за печатење логоа на таблети, опрема за полнење и пакување за таблети.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски таблети-преси и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на таблети преси купени во нашата компанија.

Спецификации

Колектор на прашина со голема брзина на таблети „STD-010A“
Големина на таблетот: 5-25мм дијаметар
Брзина на тапан: 10-150 врт / мин
Сила на вшмукување: 350 м3 / час
Компресиран воздух: 3 бари, масло, вода и прашина
Принос: 800,000 таблети / час (дијаметар 6 мм)
Моќност: 220V, 50Hz, 0,1 KW
Димензии: 750х320х1030 мм
Големина на пакетот: 850x850x450 mm
Тежина: 43 кг
Тежина на испорака: 78 кг

Совети за нашите клиенти

Прегледи на клиенти (6)

Напишете ни порака

Јас, , ,

посветен таблет со голема брзина std-010a.

Мои детали за контакт:


Коментар: