Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за обележување / Автоматска двострана машина за обележување ST-36

Автоматска двострана машина за обележување ST-36

422

922009 година
 • Опрема за обележување на рамни пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за обележување на рамни пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за обележување на рамни пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за обележување на рамни пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за обележување на рамни пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за обележување на рамни пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за обележување на рамни пластични и стаклени шишиња
 • Опрема за обележување на рамни пластични и стаклени шишиња

Популарни пребарувања

25%

Активна продажба на рамни шишиња, деловни идеи

26%

Купете ефтини пластични лименки во Москва

25%

Како да се инвестира во производство на пластични шишиња?

24%

Купете бизнис со стаклено шише

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Автоматска машина за обележување / Автоматска двострана машина за обележување ST-36

Автоматска двострана машина за обележување ST-36

Автоматска машина за етикетирање за етикети од обете страни на самолепливи етикети на рамни и квадратни шишиња и ампули. Машината за етикети е дизајнирана за двострано обележување на сите видови стаклени и пластични шишиња, колби, цилиндри, лименки. Тежина 450 кг. Економичен и лесен за ракување, машината се користи во медицинската и прехранбената индустрија за обележување на пијалоци, во хемиската индустрија, електроника и други индустрии. Продуктивноста е 50-100 етикети во минута. Ние нудиме целосен опсег на услуги: инсталација, обука, старт-ап, поправка. Едноставен механички дизајн. Упатства за употреба на англиски и руски јазик. Во согласност со GMP стандардот.

Ние нудиме детални упатства за поставување на овој модел на машината за обележување. Пред пратката, машините за налепници на етикетите се прегледуваат и тестираат во производство. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена во царинските исплати во Русија и испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 16.500 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за обележување ST-36

 • Означено како: Линија на шишиња Етикетирање Налепница етикета Опрема од Кина Самолепливи етикети Фармацевтска машина Машина за обележување Етикета Машина за обележување

Популарни пребарувања

25%

Активна продажба на рамни шишиња, деловни идеи

26%

Купете ефтини пластични лименки во Москва

25%

Како да се инвестира во производство на пластични шишиња?

24%

Купете бизнис со стаклено шише

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) НАСТАВНИ ЛАБЕЛСКИ ТЕХНОЛОГИИ.
Обука за нашата опрема е можна пред купување. Тестирање на материјал. Ние нудиме совети за организација на означувањето, со целосен опсег на дополнителна опрема и материјали.
2) СОВЕLEУВАМЕ ФАРМАЦЕВТСКИ И КОНФЕКЦИОНЕРСКИ ПРОИЗВОД.
Во Русија, имаме автоматски и полуавтоматски машини за обележување кои им ги нудиме на клиентите. Секогаш можете да контактирате со нас со вашите идеи и барања.
3) ПОДНЕСУВАЕ НА ОПРЕМА ЗА САМО-лепила на лабели.
Производите се целосно во согласност со новите барања за ГМП. Производството на машини за обележување е придружено со строга контрола на квалитетот, верификација на целата документација, добро организирана услуга за пост-продажба на опремата.
4) СОБИРАЕ НА резервни делови
Компанијата за производство, исто така, може да понуди модел на машини за обележување, засновани врз целите и целите на клиентот. Ние ќе помогнеме во одржување и поправка на која било опрема за пакување. Сервисен центар во Русија за земјите од ЗНД.

Спецификации

Автоматска двострана машина за обележување „СТ-36“
Налепници: една или две
Висина на шишето: од 100 мм до 320 мм
Ширина на шишето: 30 мм до 130 мм
Висина на етикетата: 10 mm до 180 mm
Ширина на етикетата: 15 mm до 150 mm
Вид на шишиња: рамни и квадратни обликувани пластични и стаклени шишиња
Напојување: 220V, 50 Hz, 1 фаза
Моќност: 2 kW
Контролен систем: Електронски
Продуктивност 50-100 шишиња во минута
Вкусни димензии: 2400мм х 1350мм х 1500мм
Тежина: 450 кг
Тежина на испорака: 550 кг

Совети за нашите клиенти

Со автоматски транспортер, шишињата се ориентирани и се пренесуваат во областа на налепницата на етикетите со самолепливост. Системот автоматски се вклучува и ја влече етикетата од ролната и ја притиска етикетата. Компактна структура и лесно ракување. Фотоелектрични контролни елементи, точност на етикетирање, функција „без предмет - стоп“, автоматска контрола на етикетата што недостасува. Главниот дел од етикетата е направен од не'рѓосувачки челик SUS304. Способност да се користат различни големини на етикети. Системот на притискање на етикетата на површината на кутијата избегнува воздушни меури. Поднесување етикети од ролна со влечен електричен мотор. Доколку е потребно, можете да ја додадете функцијата за печатење на сериите, броевите и датумите на производство. Опремата и материјалите што се користат во производството на не'рѓосувачки челик и легури со легури на високо ниво ги исполнуваат барањата за производство на ГМП.

Прегледи на клиенти (6)

Напишете ни порака

Јас, , ,

автоматска двострана машина за обележување st-36.

Мои детали за контакт:


Коментар: