Се препорачува сигурна услуга

Каталог / Опрема за пакување / Машини за растителна инфузија / Пластична машина за полнење ББ-153

Пластична машина за полнење ББ-153

417

921941 година
 • Машина за полнење и пакување со билки
 • Машина за полнење и пакување со билки

Популарни пребарувања

31%

Кажете на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

триесет%

Купете готов бизнис за производство на лековити тинктури

20%

Купете на големо инфузии на билки од производителот

деветнаесет%

Период на гаранција на машината за полнење торби

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Каталог / Опрема за пакување / Машини за растителна инфузија / Пластична машина за полнење ББ-153

Пластична машина за полнење ББ-153

Компактна машина за полнење течности во мека пластична кеса. Се користи за флаширање на топла лушпа на лековити билки. Машината формира кесички од валана пластика. Три течни резервоари се обезбедени за контролирано и програмирано греење. Дозите на течностите се прилагодливи. Продуктивност 480 ампули на час. Тежината е 150 кг. Направено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик.

Ние нудиме детални упатства за поставување опрема за флаширање и затворање. Пред пратката до клиентот, машините се проверуваат и тестираат во производство. Willе помогнеме при набавка на ролни материјали за пакување. Загарантирана е комплетноста и ефикасноста. Ние одржуваме залихи на делови и потрошни материјали во магацин. Цената е вклучена за испорака до градот на купувачот.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 11.000 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • 35 дена
 • Гаранција: 1 година

Модел: Машина за полнење торби ББ-153

 • Означено како: Запечатена амбалажа Каталог на опрема Линија на шишиња Машина за полнење Опрема од Кина Пакување Флаширање Течно полнење Шиширање и заградување Опрема за пакување Опрема за полнење

Популарни пребарувања

31%

Кажете на сигурен снабдувач на фармацевтска опрема

триесет%

Купете готов бизнис за производство на лековити тинктури

20%

Купете на големо инфузии на билки од производителот

деветнаесет%

Период на гаранција на машината за полнење торби

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКА НА РАБОТА СО РАБОТНИ машини.
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните течности за флаширање. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да ги решиме настанатите потешкотии при производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош во продажба на користена опрема за полнење течности.
2) КОМПЛЕТНА ПРОДУКЦИЈА НА ПОПОЛНУВАЕ НА ЛИКОВИД.
Имаме широк спектар на додатоци за подготовка на течни производи. На барање на клиентот, ќе избереме модел за полнење и затрупување, опрема за мешање на течности, машини за миење и стерилизирање шишиња, опрема за обележување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматски и полуавтоматски машини за полнење течности, рачни машини за полнење на работната површина и снабдување резервни делови за опрема за полнење и зачувување купена во нашата компанија.

Спецификации

Пластична машина за полнење „ББ-153“
Број на контејнери: 3 до 20 литри течност
Продуктивност: 8 пакети во минута
Максимални големини на пакетот: 155x100 mm
Волумен на дозирање: 50-210 ml
Напојување: 220V, 50 Hz
Теновска моќност: 3 парчиња на 2,0 kW
Вкупна моќност: 6,8 kW
Севкупни димензии: 1450mm x 650mm x 1250mm
Тежина: 150 кг
Тежина на испорака: 240 кг

Совети за нашите клиенти

Машина со три контејнери, наменета за пополнување меки пластични кеси со разни течности, вклучувајќи лековити тинктури, лушпа од билки и лековити чај, масла. Машината има три грејни елементи и систем за одржување на температурата на течноста за греење. За филтрирање на течности се предвидени три кесички од најлон мрежа. Машината формира пакети од две ролни мека пластика. На барање на клиентот, можеме да направиме која било големина на пакетот да не надминува 155x100 mm. Машината обезбедува висококвалитетно запечатување на пакетот. Заедно со оваа машина за флаширање, можеме да обезбедиме резервоар за подготовка и инфузија на лушпи од лековити билки.

Прегледи на клиенти (6)

Напишете ни порака

Јас, , ,

машина за полнење на пластични шишиња bb-153.

Мои детали за контакт:


Коментар: