Се препорачува сигурна услуга

Автоматска машина за пакување во прав XY-60BF

7161

989352
 • Опрема за автоматско пакување во прав
 • Пакување во прав во производство
 • Опрема за автоматско пакување во прав
 • Пакување во прав во производство

Популарни пребарувања

35%

Опрема за пакување прав во Русија

40%

Методи за пакување во прав во современото фармацевтско производство

триесет%

Како да изберете опрема за пакување прашоци?

55%

Упатства за работа за автоматска опрема за пакување во прав

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Автоматска машина за пакување во прав XY-60BF

Автоматската опрема за пакување во прав XY-60BF е опремена со PLC како мастер контролер и сензор за контрола на електричен мотор кој може автоматски да изврши фотоелектрично следење, дигитално автоматски ја прилагодува контролата на покажувачот во должина од два пакети за да постигне точна позиција. Екран на допир во боја со интуитивно работење и лесни параметри. Употребата на контролорот за температура OMRON дава грешка при температурата во рамките на ± 1 °. Механички менувач обезбедува непречено и тивко работење на опремата, тесно полнење и убав изглед на торбите. Целосен автоматски циклус: формирање на пакувања, мерено полнење, запечатување торби, сечење, печатење на датуми и фактура за готов производ. Должината на пакетот се прилагодува по потреба.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 12,258 долари КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • На залиха
 • Гаранција: 1 година

Модел: Автоматска машина за пакување во прав XY-60BF

 • Означено како: Блистер со капсули Блистер со апчиња Машина за картонирање Опрема од Кина Пакување со кутии Опрема за пакување Фармацевтска опрема Целофанатор Целофан

Популарни пребарувања

35%

Опрема за пакување прав во Русија

40%

Методи за пакување во прав во современото фармацевтско производство

триесет%

Како да изберете опрема за пакување прашоци?

55%

Упатства за работа за автоматска опрема за пакување во прав

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Погледнете го видеото на Интернет

ПОВОДНУВАМЕ ДА ГО ГОДИМЕ ДРУГИ ВИДЕОИ НА ОВОЈ МОДЕЛ:

Нашите услуги и услуги на клиентите

1) ОБУКИ СО ОПРЕМА НА ПАКЕР
На сите наши клиенти кои купиле опрема, ние нудиме литература за основните пакувања во прав, со материјали за пакување. Ние спроведуваме консултации по телефон и преку кореспонденција, помагаме да се решат потешкотиите во производството на нашата опрема. Ние снабдуваме резервни делови и потрошен материјал. Ние нудиме помош при продажба на половна опрема.
2) СОВЕТУВАМЕ ПРОИЗВОДСТВО ОД МАШИНИ ЗА ОПРЕМА ЗА ПАКУВАЕ НА ПЕOWЕ
Willе понудиме неколку модели за избор на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување прашоци во разни материјали за пакување. На барање на клиентот, ќе го избереме оптималниот модел на опрема за изведба, големината на кутиите и квалитетот на филмот за запечатување.
3) СОБИРАЕ НА резервни делови
Ние соработуваме со производители на автоматска и полуавтоматска опрема за пакување во разни материјали за пакување и се занимаваме со снабдување на резервни делови за кој било модел на машини купени во нашата компанија.

Спецификации

Автоматска машина за пакување во прав „XY-60BF“
Големина на пакет: Должина 50 ~ 150мм
ширина 25 ~ 100 мм
Продуктивност: 40 ~ 50 стр. / Мин
Опсег на полнење: 0,1 ~ 10 g
Моќност: 220V, 50Hz, 3 KW
Димензии: 730x800x1700 mm
Големина на пакет: 800х900х1700 мм
Тежина: 350 кг
Тежина на испорака: 450 кг

Совети за нашите клиенти

Некои од нашите препораки до клиентите кои помагаат да се забрза решението за вашиот проблем при избор на автоматска опрема за пакување во прав XY-60BF.
Бидете подготвени пред да остварите телефонски повик или да испратите барање од страницата. Нашите експерти очекуваат да добијат максимална количина детали од вас.
Направете список на она што го имате и што конечно сакате да го добиете. Ако ни испратите фотографија на слични производи, таквата визуелизација ќе ви помогне да разберете.
Одлично е ако вашата порака ќе наведе специфични параметри: означете ги димензиите на сè за што зборувате, тежината, составот, познатите проблеми и недостатоци на производи или материјали.
Сите детали го забрзуваат разбирањето и приемот на нашата препорака за избор на опрема.
Автоматската опрема за пакување прашоци може да биде независна единица или дел од автоматска линија. Опишете ги вашите идеи во врска со употребата на оваа опрема во вашето производство.
Започнете со опишување на задачата или проблемот што сакате да го решите, можеби ќе понудиме не техничко, туку технолошко решение. Секој ден се појавуваат нови типови опрема, амбалажа, методи на индустриско производство и технологии. Ние ќе ве водиме во ова и ќе разговараме со вас за начините и методите за решавање на задачите.

Осврти на клиенти (4)

Напишете ни порака

Јас, , ,

автоматска опрема за пакување во прав xy-60bf.

Мои детали за контакт:


Коментар: