Се препорачува сигурна услуга

Подготовка и полнење на капсули со желатин

6061 година

978400
 • Меки капсули со желатин за масло и маснотии
 • Состав на мека желатинска капсула
 • Производство на меки капсули со желатин
 • Тежок желатин да се купат капсули
 • Меки капсули со желатин за масло и маснотии
 • Состав на мека желатинска капсула
 • Производство на меки капсули со желатин
 • Тежок желатин да се купат капсули

Популарни пребарувања

15%

Упатства за капсула со желатин

15%

Како да организирате бизнис со капсули со желатин?

35%

Нови начини на пополнување капсули со желатин во фабриките во Русија

35%

Пронајдете упатства за пополнување гел капсула

Нов бизнис со капсули со CBD

Нова индустрија активно се развива во САД - капсулација на CBD масло. Капсулите се користат за третман и превенција на болести. Нашата компанија произведува опрема за капсулирање на CBD нафтата. ПРОДАВНИ ПОНУДУВАЕ PDF >>

Подготовка и полнење на капсули со желатин

Пресметаната количина на прочистена вода се истура во садот, што се загрева на температура од + 65 ° C во апаратот за подготовка на желатинозната маса, а миксер е вклучен. Потоа истурете глицерин со нипагин и се истура желатин. Масата на желатин се меша 1,5 часа додека желатинот не се раствори целосно, а потоа, со исклучен миксер, се смирува 0,5-1,5 часа. После тоа, масата на желатин се филтрира низ сито и неговата вискозност се мери со вискометар. Ако вискозноста не е нормална, се прави повторна пресметка на односот вода кон желатин. Решението за полнење се подготвува според технолошките упатства. Подготвената желатинска маса и филер во потребните количини се мерат и се истураат во резервоарите на апаратот за да се добијат капсули - капсулатор. Производството на школки од тврди желатински капсули се врши со методот на потопување ("натопи"), кој се состои во производство на школки од капсули со помош на специјални "афионски" рамки со иглички кои ја отсликуваат формата на капсулите.

Без оглед на која задача се соочувате, MINIPRESS е подготвен да ја преземе. Ние сме помоќни од многу конкуренти и нашата услуга е многу поудобна. Ние нудиме на клиентите импресивни услови и неверојатно брзо ги исполнуваат нарачките. Нашите експерти ги користат најнапредните технологии во светот за да изберат различна опрема. Имаме сè што ви треба за модерно производство на кое било ниво. И уште повеќе.

Цена: 0 $ КАКО ДА СИМАТ ЦЕНА?

 • Ажурирано: 08/10/2019 година
 • Фармацевтска опрема на залиха и по нарачка
 • Гаранција: 1 година за опрема за подготовка и полнење на капсули со желатин

Модел: Капсули со желатин

 • Означено како: Капсули со лесна желатин Бизнис Бизнис план Блогот Желатин Инвестиции Екапсулација Иновации Екапсулација Капсули Капсулатор Екапсулација Трговија Компанија Купете бизнис Ново Готвење желатин Производство Производство на капсули Почни Статии Капсули со тврд желатин Фармацевтска опрема Капсули со желатин за шиење

Популарни пребарувања

15%

Упатства за капсула со желатин

15%

Како да организирате бизнис со капсули со желатин?

35%

Нови начини на пополнување капсули со желатин во фабриките во Русија

35%

Пронајдете упатства за пополнување гел капсула

Што е вклучено во цената

 1. Фазно експертско оценување вашиот проблем и детална дискусија за решенијата за 24 часа.
 2. Избор на компанија производителот и разговор со избраниот добавувач.
 3. Избор, оптимален за клиентот, шема на плаќање и време на достава.
 4. Прием и проверка на опрема пред да испратите со видео-извештај.
 5. Консултации од нашиот специјалист со 17 годишно искуство  во текот на целиот живот на опремата.

Ако не ја пронајдовте потребната опрема во нашиот каталог, тогаш јавете се +74953643808 и ние сигурно ќе ви го понудиме она што го баравте, или ќе собереме слична опрема што е погодна не само за технички карактеристики, туку и за цена.
Загарантирана попуст до 20% на нашите услуги при следното купување во нашиот каталог.
Само опрема за квалитет од доверливи добавувачи со долгогодишен углед.
Флексибилен систем на плаќање. Практично прифаќање на плаќање.


Нашите услуги и услуги на клиентите

Откриено е дека набиените прашоци во капсулите се распаѓаат 2 пати подолго од слободно исполнетите, но разликата станува незначителна со воведувањето на дезинтегранти. Како такви, главно се користат аеросилни (колоиден силикон диоксид), талк, калциум карбонат. Тиксотропиците се супстанции кои ја даваат потребната проточност на ексципиентите: тие ја намалуваат вискозноста на маснотиите маси со дозволено загревање (етанол) или ја зголемуваат вискозноста на масите што лесно се влеваат за полнење капсули (восок од полиетилен гликол, соја лецитин, итн.). Доколку е потребно, може да се додадат и други адитиви како додатоци. Полнење на тврди желатински капсули се изведува во неколку фази: ориентација на празни капсули; одвојување (отворање) на брак со празни капсули); скенер за капсули; пополнување на капсулното тело; отстранување на неисправни капсули; затворање на капсули; капсули за истоварување; чистење на капсули.

Спецификации

Пиновите се спуштаат во стопената маса на желатин, која се зацврстува на нив со тенка школка. Школка се отстранува, пополнува, а потоа се обликува (поправете ја формата со сушење под одреден режим). Опишаниот метод најде широка примена во индустријата во производството на лушпи од тврди желатински капсули, што е, всушност, единствениот. По производството на школки од тврди капсули, тие се полни со лековити и помошни супстанции. Пополнување тврди желатински капсули. Покрај активната супстанција, помошните состојки се внесуваат во составот за полнење на капсули (за да им се дадат потребните технолошки карактеристики и, доколку е потребно, биофармацевтски својства), кои треба да бидат биолошки рамнодушни, имено: Пополнувачи, или растворувачи, - супстанции, давајќи ја масата за полнење на капсули потребниот оптимален волумен.

 

Совети за нашите клиенти

За овие цели, во производството на лекови во калапи? тврди капсули се користат млечен шеќер, микрокристална целулоза (MCC), дибазичен калциум фосфат и други супстанции кои ви овозможуваат да ја прилагодите густината на рефус и да му дадете на филер потребната проточност. MCC, покрај тоа, ви овозможува да го забавите процесот на апсорпција, што е важно за продолжено дејство на лекот. Подвижни супстанции - супстанции кои ја даваат масата за полнење на капсулите потребната проточност. Најчесто се користат калциум или магнезиум стеарат, стеринска киселина, талк. Нивниот број, како по правило, е 0,5-2,0%. На пример, воведувањето на 0,1-0,3% аерозил или магнезиум стеарат со 0,5-1,0% талк може да биде доволно. Дезинтегранти - супстанции кои придонесуваат за деагрегација на инкапсулирана маса во прав.

Осврти на клиенти (4)

Напишете ни порака

Јас, , ,

подготовка и полнење на капсули со желатин.

Мои детали за контакт:


Коментар: